Specialisté na kvalitní ventilátory.
577 106 233

White 2018
1 790 Kč

Black 2018
1 790 Kč
  • Tichý chod
  • Vysoký výkon
  • Regulace výkonu
  • Dálkové ovládání
  • Časovač vypnutí
  • Noční režim
  • Doprava zdarma
  • Záruka 24 měsíců
Dálkové ovládání
Časovač vypnutí a noční režim
Velký výkon a tichý chod
Doručení zdarma
nebo osobní odběr
Stabilní firma od roku 1992

Stojanový ventilátor s dálkovým ovládáním

V létě nás mnohdy unavuje parné počasí a hledáme způsob, jak se osvěžit. Pokud nemáte klimatizaci, může to být opravdu nepříjemné. Klimatizace je ovšem velice nákladná a není nejlepším řešením pro náš organismus. Přílišné ochlazení teploty v místnosti a následný přechod ven do horkého počasí může způsobit bolesti hlavy, nachlazení, ale třeba i angínu. Jednoduchým a mnohem levnějším řešením je stojanový ventilátor s dálkovým ovládáním.

Stojanový ventilátor do bytu

Jak postupovat při správném výběru ventilátoru?
Je důležité si uvědomit, že na trhu je obrovská škála druhů v různých cenových hladinách. Prvním kritériem pro výběr by mělo být umístění ventilátoru, kde ho budete nejčastěji používat. Existují totiž stolní i stojanové ventilátory. Záleží, jak velkou místnost chcete ochladit, jestli požadujete výměnu vzduchu v celé místnosti nebo máte raději přímé osvěžení. Platí zde pravidlo, čím větší výkon, tím větší výměna vzduchu za hodinu, tedy rychlejší ochlazení teploty v místnosti.

Hlučnost
Dalším výrazným ukazatelem pro výběr je hlučnost. Určitě nechcete být při práci nebo odpočinku rušeni otravným bzučením motoru. Proto je důležité sledovat při výběru hlučnost, za velmi tichý chod je považováno 50dB(decibelů), ale až do 70dB by Vás neměl hluk nijak výrazně obtěžovat.

Ovládání a funkce
Většina moderních ventilátorů nabízí i velice komfortní ovládání. Některé modely mají moderní LCD displeje, jiné nabízí k ventilátoru i dálkové ovládání, ovládání funkcí je pak velice pohodlné.
Pro Vaše pohodlí má většina k dispozici několik rychlostí a programů. Rychlosti zvyšují intenzitu foukání vzduchu, zatímco programy působí více intuitivně. Například funkci spánek (noční chod) jistě uvítáte v létě, kdy teploty neklesají ani v noci. Zajistí tichý chod a postará se, abyste kvůli proudění studeného vzduchu neprochladli. Mezi další zajímavosti, které stojí za zmínění, patří funkce vánku, kdy ventilátor simuluje přírodní vánek.

Bezpečnost
Pokud máte malé děti nebo domácí mazlíčky, je důležitá bezpečnost, aby nedošlo k nedbalému zranění v průběhu činnosti ventilátoru. Bezpečné používání zajišťuje ochranná mřížka, která by měla mít co nejmenší mezery, aby jimi vaše dítě neprostrčilo prstíky. Také dávejte pozor na správné zajištění ochranné mřížky.

Stolní ventilátor
Pro lehké osvěžení doma i v kanceláři Vám postačí stolní ventilátor. Jeho rozměry jsou většinou menší, proto se dá umístit na stůl nebo na parapet. Jelikož jeho vrtule má průměr kolem 25cm je vhodný především pro lehké osvěžení. Tyto modely je možné sehnat již od 300Kč.

Stojanový ventilátor na dálkové ovládání

Pokud chcete zajistit výměnu vzduchu ve větších místnostech, nejvhodnější jsou otočné stojanové ventilátory. Průměr vrtule se pohybuje kolem 40cm a zajistí tak rychlou výměnu vzduchu a lepší osvěžení. Většina ventilátorů nabízí několik programů či alespoň rychlostí. Výborná funkce je například Noční chod, kdy ventilátor postupně ubírá na síle a brání tak Vašemu prochladnutí. Další funkce jako oscilace, natáčení do stran, nastavení výšky nebo úhlu je u většiny modelů již samozřejmostí. Nejlevnější stojanové ventilátory můžete sehnat již za 500Kč, ale přece jen se vyplatí si pár stovek připlatit a mít luxusní a výkonný přístroj. Tato investice se Vám vrátí během parných dnů, kdy budete vděční za chladivý vánek. Jiné možnosti

Pokud máte zájem o zařízení s trvalejším charakterem a můžete si dovolit i větší investici, dalším řešením je stropní či naopak podlahový ventilátor. Oba jsou výkonnější než obyčejné ventilátory, ovšem také jsou o to dražší. Pokud nechcete utratit všechny úspory, vsaďte na kvalitní ventilátor a vedro Vás už nepřekvapí.

Přečtěte si také: Domací ventilátor, Mobilní klimatizace, Stolní ventilátory, Tichý ventilátor, Větráky a ventilátory.

TOPlist

Stojanové ventilátory Nexon

NOVAK'S International s.r.o
Centrála a sklad:
třída 3. května 1279
areál Hespo
763 02 Zlín-Malenovice

© 2020 NOVAK´S International s.r.o. vlastník ochranné známky, dovozce a prodejce ventilátorů Nexon. Tvorba webových stránek Zlín - SEO