Specialisté na kvalitní ventilátory.
577 106 233

White 2018
1 790 Kč

Black 2018
1 790 Kč
  • Tichý chod
  • Vysoký výkon
  • Regulace výkonu
  • Dálkové ovládání
  • Časovač vypnutí
  • Noční režim
  • Doprava zdarma
  • Záruka 24 měsíců
Dálkové ovládání
Časovač vypnutí a noční režim
Velký výkon a tichý chod
Doručení zdarma
nebo osobní odběr
Stabilní firma od roku 1992

Domácí ventilátor

V horkých letních dnech hledá každý osvěžení. Někdo má doma bazén, někdo jede k vodě a někdo si pořídí ventilátor. Vždyť co může být příjemnějšího než jemný vánek v parném dni. Ventilátor je daleko lepší než klimatizace, navíc bude klidná i Vaše peněženka a vám tak zbudou peníze i na letní dovolenou.

Ptáte se, proč je ventilátor lepší a v čem? Klimatizace je sice velice účinná, ale pokud to s ochlazením vzduchu v místnosti přeženete, můžete se klidně nachladit. Když v budově snížíte teplotu až o 15 stupňů oproti té venkovní a poté vyjdete ven do velkého vedra, pro váš organismus je to příliš velký teplotní šok a můžete si uhnat i angínu. Někdo při používání klimatizace trpí i bolestí hlavy.

Ventilátor okolní teplotu příliš nesníží, pouze rozproudí okolní vzduch a Vás bude ovívat příjemný vánek. Jaký typ ventilátoru si pořídíte, záleží pouze na Vás a vašich možnostech. Na trhu najdete nepřeberné množství různých modelů. Ventilátory jsou jedním z nejlevnějších řešení jak bojovat proti vedru. Ceny odpovídají také velikosti ventilátoru. Mezi dva základní typy řadíme stolní a stojanový ventilátor.

Stolní ventilátor je díky svým kompaktním rozměrům vhodný především pro přímé osvěžení a můžete ho umístit třeba na stůl. Průměr vrtule dosahuje 25cm, proto nedokáže cirkulovat vzduch v celé místnosti, ale lehký vánek Vás jistě osvěží i v parném létě.

Pokud chcete pořádný domácí ventilátor, určitě sáhněte po stojanovém. Je větší a jeho vrtule má v průměru 40cm. Výměna vzduchu v místnosti je tedy o dost rychlejší. Pokud vybíráte ventilátor a nechcete, aby vás obtěžovalo nepříjemné hučení motoru, sledujte hodnoty hlučnosti. Aby byl ventilátor tichý, hlučnost by neměla přesáhnout 70dB. Pro bezpečnost Vašich dětí či domácích mazlíčků sledujte vlastnosti ochranné mřížky, její upevnění, zabezpečení a velikost mezer, aby se k lopatkám vrtule nedostaly neposedné prstíčky.

Většina ventilátorů je opatřena i dálkovým ovládáním pro ještě větší pohodlí při používání. Ventilátor by měl umět i řadu funkcí, samozřejmostí je natáčení do stran, několik rychlostí oscilace, ale i nastavení výšky, úhlu a další funkce.

Přečtěte si také: Domací ventilátor, Mobilní klimatizace, Stolní ventilátory, Tichý ventilátor, Větráky a ventilátory.

TOPlist

Stojanové ventilátory Nexon

NOVAK'S International s.r.o
Centrála a sklad:
třída 3. května 1279
areál Hespo
763 02 Zlín-Malenovice

© 2019 NOVAK´S International s.r.o. vlastník ochranné známky, dovozce a prodejce ventilátorů Nexon. Tvorba webových stránek Zlín - SEO