Specialisté na kvalitní ventilátory.
577 106 233

White 2018
1 790 Kč

Black 2018
1 790 Kč
  • Tichý chod
  • Vysoký výkon
  • Regulace výkonu
  • Dálkové ovládání
  • Časovač vypnutí
  • Noční režim
  • Doprava zdarma
  • Záruka 24 měsíců
Dálkové ovládání
Časovač vypnutí a noční režim
Velký výkon a tichý chod
Doručení zdarma
nebo osobní odběr
Stabilní firma od roku 1992

Tichý ventilátor

Přemýšlíte, jak v létě bojovat proti úpornému a horkému počasí? Pokud nemáte klimatizaci, vedro a těžký vzduch Vám mohou způsobovat únavu. Klimatizace je ovšem velice nákladná a není úplně nejlepším řešením pro náš organismus. Velké a rychlé ochlazení teploty v místnosti a následný přechod ven do parného počasí může způsobit bolesti hlavy, nachlazení, ale třeba i angínu. Jednoduchým a mnohem levnějším řešením jsou ventilátory.

Jak si správně vybrat ventilátor?
Na trhu existuje obrovská škála druhů v různých cenových relacích. Hlavním kritériem pro výběr ventilátoru je jeho umístění, to znamená, kde ho budete nejčastěji používat. Na výběr máte totiž stolní i stojanové ventilátory. Záleží, jak velký prostor chcete ochladit, zda požadujete výměnu vzduchu v celé místnosti nebo máte raději přímé osvěžení. Hlučnost

Dalším kritériem pro výběr je hlučnost. Určitě nechcete být při práci nebo odpočinku rušeni otravným bzučením motoru. Při výběru sledujte uvedenou hlučnost, za velmi tichý ventilátor je považováno 50dB(decibelů), ale ani kolem 70dB by Vás neměl hluk nijak obtěžovat.

Možnosti a ovládání
Moderní ventilátory nabízí i velice pohodlné ovládání. Některé z nich mají moderní podsvětlené displeje, jiné nabízí k ventilátoru i dálkové ovládání, ovládání funkcí je tak velice jednoduché a především pohodlné. Pro větší účinnost přístroje nabízí několik rychlostí a programů. Rychlosti zvyšují intenzitu foukání vzduchu a u většiny je možné nastavit i směr nebo úhel. Další doplňkové funkce jako časovač, přírodní vánek nebo noční chod najdete u kvalitnějších modelů.

Bezpečnost
Bezpečné používání zajišťuje ochranná mřížka vrtule, která by měla mít co nejmenší mezery nebo oka, aby jimi vaše dítě neprostrčilo prstíky. Dávejte pozor i na správné upevnění a zajištění ochranné mřížky.

Stolní ventilátor
Přímé a lehké osvěžení Vám poskytne stolní ventilátor. Jeho rozměry jsou malé, proto se dá umístit na stůl nebo na parapet. Průměr vrtule kolem 25cm je vhodný především pro přímé lehké osvěžení. Tento typ je možné sehnat již od 300Kč.

Tichý stojanový ventilátor
Chcete-li zajistit výměnu vzduchu ve větších místnostech, nejvhodnějším řešením jsou pro Vás stojanové ventilátory. Průměr vrtule kolem 40cm zajistí rychlou výměnu vzduchu a osvěžení. Většina modelů nabízí několik programů a rychlostí. Jistě oceníte například funkci Noční chod, kdy ventilátor postupně ubírá na síle a brání tak Vašemu prochladnutí. Další funkce jako oscilace, natáčení do stran, nastavení výšky nebo úhlu je u většiny modelů již samozřejmostí. Nejlevnější stojanové ventilátory můžete sehnat již od 500Kč, ale přece jen se vyplatí si pár stovek připlatit a mít luxusní a výkonný přístroj. Tato investice se Vám vrátí během parných dnů, kdy budete vděční za chladivý vánek.

Jiné možnosti
Pokud máte zájem o zařízení s trvalejším charakterem a můžete si dovolit i větší investici, dalším řešením je stropní či naopak podlahový ventilátor. Oba jsou daleko výkonnější než obyčejné ventilátory, ovšem také jsou o to dražší.

Přečtěte si také: Domací ventilátor, Mobilní klimatizace, Stolní ventilátory, Tichý ventilátor, Větráky a ventilátory.

TOPlist

Stojanové ventilátory Nexon

NOVAK'S International s.r.o
Centrála a sklad:
třída 3. května 1279
areál Hespo
763 02 Zlín-Malenovice

© 2019 NOVAK´S International s.r.o. vlastník ochranné známky, dovozce a prodejce ventilátorů Nexon. Tvorba webových stránek Zlín - SEO